Meryem Natalie Akdenizli Piyanist

 

 

     

Anasayfa

Biyografi
Repertoire
Resitaller
Kayıt   
Eleştitri
Program örnegi
Galeri
Kontak
 

Eleştiri / Kritik  

 • alman

  Esslinger Zeitung    02.05.1997      link
  "...Die 16jährige Pianistin Meryem Akdenizli aus Ruit hat beim Landeswettbewerb "Jugend musiziert" in der Wertung Klaviertrio mit der Höchstpunktzahl von 25 Punkten den ersten Preis gewonnen..."


   

 • türk
   
  Hürriyet 2 Kasim 2000                   link 
  Piyano krizi

  Denizli'deki resital için tam kuyruklu piyano bulunamadı. Sanatçı Meryem Akdenizli çeyrek kuyrukluya razı edildi
  DENİZLİ'deki sivil toplum örgütleri Almanya'da yaşayan hemşerileri ünlü piyano sanatçısı Meryem Akdenizli'yi resital vermeye ikna etti. Ancak, sanatçının kullandığı tam kuyruklu piyano Denizli'de bulunamadı. Akdenizli, yarım kuyruklu piyanoyla da çalabileceğini söyledi, ancak o da sağlanamadı.
  MÜZİK dersleri veren Do Re Mi Müzik Evi'nden çeyrek kuyruklu bulundu. Akdenizli, zor da olsa ikna edildi. Bu kez piyanonun taşınması gündeme geldi. Müzik evi sahibi Yücel Kaçar, ‘‘Piyano herkese taşıtılmaz’’ deyince bu kez nakliye krizi yaşandı, sonunda özel şirket bulunup sıkıntı aşıldı.
  2 bin kişi izleyecek
  VALİ Yusuf Ziya Göksu ve Belediye Başkanı Ali Aygören'in de desteklediği resitalin Denizli'de ilk olacağını söyleyen Makina Mühendisleri Odası Sekreteri Fatih Yaşa, piyanonun taşınması için İzmir'den bir şirketle anlaştıklarını söyledi. Resital için 2 bin davetiye bastırılıp dağıtıldı.
  Almanya’da yaşayan sanatçı Meryem Akdenizli, başka bir aksilik yaşanmazsa 6 Kasım'da Denizlili sanatseverlere çeyrek kuyruklu piyanoyla resital sunacak.